מזונות עורך דין באשדוד

בשנים האחרונות חלו שינויים בדינמיקה של הליך הגירושין והמשמורת, הפתיחות לתפקידו ומעורבותו של האב, נושא המשמורת המשותפת ואף משמורת של האב במקרים מסויימים העלו שאלות רבות והציפו דברים על פני השטח, ההלכה החדשה למזונות ילדים שקבעה כי סכום המזונות יקבע בהתאם לשני פרמטרים: יחס ההכנסות (מכל המקורות) של שני ההורים וחלוקת זמני השהות יצרה שאלות רבות, מה גורלו של זוג שהתגרש כשנה לפני ההלכה החדשה? וכיצד מתמודדים עם אב שיבקש כביכול משמורת משותפת רק על מנת להקטין את סכום המזונות שעליו לשלם? האם ה”מחשבון” החדש שהחל להיות בשימוש עם צאת ההלכה החדשה הוא נוהל קבוע ועל פיו ישק דבר בבית המשפט? או שהוא למעשה רק כלי עזר?
עורך דין רבוח גורס כי אסור שההלכה החדשה/השימוש במחשבון אשר תואם את עקרונותיה יביאו לכך שבית של אחד מההורים, אם או אב, יהיה במחסור !
עוד נדבך חשוב של ההלכה החדשה הוא ביטול הקשר בין ההגדרה ההורית – משמורת משותפת או אחריות הורית משותפת – לנושא המזונות, דבר שיכול ליצור שאלות רבות אצל זוג העומד להתגרש.
חשוב שאת תהליך הגירושין הרגיש לכשעצמו ילווה עורך דין הבקיא בחוק, עוקב ומודע לשינויים החדשים בו ויודע לנווט את הספינה המטלטלת לחוף מבטחים בלי לחבוט אותה בסלעים הלוך ושוב, תהליך גירושין מטבעו מלווה בהמון כאב, אכזבה ורגש, בני הזוג נמצאים במצב לא פשוט ומומלץ שמי שמיעץ להם יהיה אדם בעל חשיבה מרחבית שרואה מעבר לתיק עצמו גם את העתיד שלהם וחשוב מכך: של ילדיהם, הורים גרושים עם ילדים יאלצו גם אם אינם רוצים בכך, לנהל קשר שוטף לטובת הילד ולדאוג יחד לטובתו, כך שחשיבות תהליך הגירושין מקרינה הרבה מעבר לתיק הגירושין עצמו ועל הצדדים מוטלת החובה המוסרית להביט קדימה ולהגיע להסדר שמעל לכל יאפשר להם לחיות אתו בשלום לאורך שנים כשבמרכז טובת הילד.
עורך דין אלירן רבוח מתמחה בנושא זה וישמח להנחות אתכם ולייעץ – לפגישת יעוץ צרו קשר בטלפון.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט