צו מימוש צוואה

מקרה אחד מני רבים בו נתקלתי לאחרונה ממחיש את המורכבות והחשיבות של הליך מאורגן וממוקד על מנת לממש צוואה בזמן הרצוי.
הנפטר, ולו שתי בנות הוריש את ביתו ורכושו לאשתו (בת 91) בזמן שחשבון הבנק המשותף להם רשום על שם בנותיו כשותפות שוות עקב גילם של ההורים (95-91), בחשבון הצטבר סכום של כשני מיליון שקל אותו הוריש לפי הנתונים הנ”ל.
נוצר מצב בו אחת הבנות מעוניינת לממש את הצוואה ולהוציא את סכום הכסף (25%) מהחשבון ובת שנייה מתעקשת כי האם צלולה בדעתה ואין “לפרק את השותפות” (לגעת בכסף) עד שהאם תלך לעולמה.
האם עליה מדובר לא ביקרה בסניף הבנק למעלה מ 25 שנה וכל ענייני הכספים התנהלו על ידי הבנות בלבד.
מדובר במשפחה אמידה וגם אם “תפורק השותפות” יוותר בידי האם בת ה 91 סכום של מיליון ש”ח, דירת יוקרה והכנסה חודשית מחסכונותיו של בעלה המנוח כ 10.000 ש”ח לחודש.
נוצר קונפליקט בין הבנות בו האחת טוענת לצו מימוש צוואה, ואילו הבת השנייה פונה לחוות דעת של גריאטר שיקבע כי האם חזרה להיות צלולה בדעתה ורק עליה ההחלטה.
לצערי סיטואציות כאלו קורות בלא מעט בתי אב בישראל, סיטואציות כאלו עלולות להתגלגל מהר מאד אל כתלי בית המשפט וחלק מכספו של המנוח יפרנס את עורכי הדין משני הצדדים ככל שהתיק ימשיך להסתבך ולהתנהל.
עו”ד אלירן רבוח מתמחה בצוואות ובשלל בעיות ופלונטרים הנובעים מסיטואציות כאלו ודומות, בראיית העולם של עורך הדין רבוח יש מקום גם לשיקולים “מחוץ לקופסא” שמתבססים על רצון להגיע לפתרון הוגן בהתחשב בכך שהמשבר המשפחתי שנוצר הוא כעת כפול.
על מנת לפשט סיטואציות מורכבות כגון אלו מומלץ לפנות ליעוץ לעורך דין רבוח שישמח להעניק מנסיונו הרב בתחום ולפשט עבורכם סיטואציה שיתכן שנראת כעת מסועפת וכמעט בלתי פתירה.
משרדנו ישמח לעמוד לרשותכם

כתיבת תגובה

סגירת תפריט