צוואות

לא רק בסדרות ובסרטים, אלא גם בחיים האמיתיים לפעמים קיים צורך להתנגד לצוואה. למשל, אם אדם קרוב אליכם נפטר ונראה שהותיר צוואה מוזרה לפיה כל רכושו והונו יועברו לאדם זר או לאדם שלדעתכם אין סיכוי שמגיע לקבל את הצוואה. מה עושים? קודם כל – לא מרימים ידיים. פונים לעו”ד אלירן רבוח שברשותו ניסיון עשיר בתקיפה צוואות.

מהי תקיפת צוואות?

תקיפת צוואה למעשה היא תהליך שנועד לצורך התנגדות או ביטול צוואה קיימת. שלב ההתנגדות מתחיל לאחר שאדם שזוכה בצוואה, הגיש בקשה לקיומה לרשם לענייני ירושה. הגשת הצו מתפרסמת בעיתון, וממועד הפרסום – אדם יכול להגיש כתב התנגדות לצו קיום הצוואה תוך 14 יום (או כל עוד לא ניתן הצו).

על מנת להגיש כתב התנגדות לצוואה למשרד הרשם לענייני ירושה, חשוב לצרף תצהיר אשר מאמת את כל העובדות הכלולות בהתנגדות. יש לפרט את כל הטענות על בסיסן מעוניינים לפסול את הצוואה או לדחות את הבקשה לקיומה.

לאחר מכן, רשם הירושה יעביר את בקשת ההתנגדות לצוואה לבית המשפט למשפחה, ואז למעשה יתחיל הליך משפטי, שנועד לפתור את המחלוקת.

הליך התנגדות לצו קיום צוואה, הינו הליך מורכב הדורש מחשבה ארוכת טווח, תוך התחשבות בכל האלמנטים העשויים להביא לביטול צוואה ולהתנגדות לקיומה.

ניהול הליך התנגדות לצוואה – סיכוי לזכייה?

מאחר והאדם המרכזי שהליך ההתנגדות לצוואה נוגע אליו, המצווה, כבר אינו בחיים ואינו יכול להביע את דעתו או לספר את הלך מחשבתו, מדובר בהליך משפטי מורכב וייחודי. מציאות זו, יוצרת פתח לתכנון אסטרטגי של ניהול התהליך, ועם חשיבה נכונה, אפשר בהחלט להגדיל את הסיכוי לזכייה בתיק עורך דין צוואות וירושות אלירן רבוח  .

אם מישהו מנסה להשתלט על העיזבון שמגיע לכם, אל תרימו ידיים – יש מה לעשות כדי להתנגד לצוואה.

התקשרו עוד היום לעו"ד רבוח לתיאום פגישת ייעוץ: 072-3236108
סגירת תפריט